- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Floor Mats
Floor Mats
Leading Wholesale Distributor of car disposable paper foot mat, paper foot mat for cars, pvc car mat, pvc car mats in best price and pvc car mat in coimbatore from Coimbatore.
Car Disposable Paper Foot Mat
Product Price: Rs 1,500 / SetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 Set
Product Brochure
Product Details:
| Color | Brown |
| Paper Mat Size | 50x40 cm |
| GSM | 85 |
| Bio Degradable | Yes |
| Package Contains | PACKED IN BUNDLES |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Paper Foot Mat For Cars
Product Price: Rs 1,800 / SetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1000 Set
Product Brochure
Product Details:
| Paper Type | Brown Paper |
| Color | Brown |
| Paper Thickness | 85 GSM |
| Paper Mat Size | 50x40 cm |
| GSM | 85 |
| Bio Degradable | Yes |
| Package Contains | BUNDLE |
We are amnufacturers of AIRAVATH brand car care products. we manufacture a whole range of car care products to cater your requirements. Kindly contact us for more details.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvc Car Mat
Product Price: Rs 2,500 / SetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
Product Details:
| Mat Type | 7D |
| Fit Type | Universal |
| Material | Pu Leather |
| Pieces in Set | 5 pc |
| Thickness | 12 mm |
| Car Model | Universal |
| Size | Universal |
| Usage/Application | Car Interior |
| Color | Black |
| Features | Odorless, Easy to Clean |
| Car Type | Univarsal |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvc Car Mats In Best Price
Product Price: Rs 1,800 / SetGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Set
Product Brochure
Product Details:
| Car Model | Universal |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | PU Leather |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Pvc Car Mat In Coimbatore
Get Latest Price
Product Details:
| Mat Style | 7D |
| Fit Type | Universal |
| Material | PU Leather |
| Number of Pieces | 5 pc |
| Thickness | 12 mm |
| Car Model | Universal |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback