- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Engine Flush
Engine Flush
Leading Wholesale Distributor of engine oil flush, bardahl radiator flush cleaner and bardahl engine oil flush from Coimbatore.
Engine Oil Flush
Product Price: Rs 300 / BottleGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Brand | AIRAVATH |
| Unit Pack Size | 250ml |
| Packaging Size | 150ml |
| Packaging Type | CAN |
| Usage/Application | ENGINE OIL FLUSH |
| Country of Origin | Made in India |
AIRAVATH Engine oil Flush is a specially formulated combination of additives and carrier fluid. The highly effective additives dissolve oil-soluble and oil-insoluble sludge and lacquer forner. Residues are brought into suspension and removed on oil change.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bardahl Radiator Flush Cleaner
Product Price: Rs 350 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Brand | BARDAHL |
| Unit Pack Size | 250ml |
| Grade | Radiator Flush |
| Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
| Usage/Application | Radiator Flus For Car |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bardahl Engine Oil Flush
Product Price: Rs 100 / BottleGet Best Price
Product Details:
| Unit Pack Size | 30 ml |
| Brand | BARDAHL |
| Grade | Engine Flush |
Yes! I am InterestedRequest A Callback