- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Car Polish
Car Polish
Offering you a complete choice of products which include car dashboard polish, bike carburetor cleaners, 5 liters car dashboard polish, car dashboard polish in coimbatore, car ceramic coating and graphene 10 h ceramic coating.
Car Dashboard Polish
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Form | Gel |
| Pack Size | 5L |
| Packaging Size | 5L |
| Brand | AIRAVATH |
| Packaging Type | Can |
| Usage/Application | Car Interior Cleaning |
| State/Form | Liquid |
| Suitable For | Door |
| Finish Type | Matte |
| Suitable Surface | Rubber, Door Trim, Plastic, Leather, Dashboard, Vinyl |
| With UV Protection | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Bike Carburetor cleaners
Product Price: Rs 350 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Usage Area | Throttle Body, Carburetor, Intake |
| Pack | 500 ml |
| Form | Aerosol Spray |
| Pack Size | 500 ml |
| Origin | Aftermarket |
| Cleaner Base | Solvent Based |
| Engine Type | Both Two And Four |
| Oxygen Sensor Safe | Yes |
| Product Brand | AIRAVATH |
| Compatible Vehicles | All Vehicles |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
5 Liters Car Dashboard Polish
Product Price: Rs 1,300 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brand | AIRAVATH |
| Packaging Size | 5 liter |
| State/Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
| Packaging Material | CAN |
| Features | MATT FINISH |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Car Dashboard Polish In Coimbatore
Product Price: Rs 350 / PieceGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
Product Details:
| Brand | AIRAVATH |
| Packaging Size | 5 liter |
| State/Form | Liquid |
| Packaging Type | Can |
| Packaging Material | CAN |
| Features | MATT FINISH |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Car Ceramic coating
Product Price: Rs 2,500 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Packaging Size | 50ML |
| Brand | AIRAVATH |
| Usage/Application | Metal coating |
| Packaging Type | BOTTLE |
| Color | CLEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Graphene 10 H Ceramic Coating
Product Price: Rs 3,500 / BottleGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Bottle
Product Brochure
Product Details:
| Application | Bike, Car Body |
| Packaging Size | 50ML |
| SiO2 Content | 50% To 70% |
| Durability | 2 Years |
| Coating Type | Graphene |
| Water Behaviour | Hydrophobic |
| Bottle Size | 50 ml |
| Brand | AIRAVATH |
| Usage/Application | Metal coating |
| Packaging Type | BOTTLE |
| Color | CLEAR |
| Country of Origin | Made in India |
AIRAVATH ceramic coating is the best in the market with a very affordable price. we assure you a long lasting gloss for your beloved car/bike. Do contact us for more details on this product.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Chain Lubricants
Product Price: Rs 120 / PieceGet Best Price
Product Details:
| Unit Pack Size | 100ml |
| Material | Tin |
| Usage/Application | Chains |
| Packaging Type | Bottle |
| Color | Clear |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback