- Home
- ยป
- Business Segments
- »
- Car Cleaning Products
Car Cleaning Products
Pioneers in the industry, we offer car ac vent foam cleaner and car rubbing compound from India.
Car Ac Vent Foam Cleaner
Product Price: Rs 500 / LitreGet Best Price
Minimum Order Quantity: 1 Litre
Product Brochure
Product Details:
| Usage | Interior |
| Packaging Size | 500ml |
| Form | Foam |
| Pack Size | 500 ml |
| Brand | AIRAVATH |
| Usage/Application | Car Interior Cleaning |
| Base Type | Solvent Based |
| Vehicle Segment | Car |
| Quantity Per Pack | 500ml |
| Packaging Type | Spray Bottle |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
AIRAVATH AC Vent Foam Cleaner Spray is a highly effective cleaner with disinfectant properties. It cleans car ac, ducts and coils. Eleminates smells including stale and foul odour from the system.
Yes! I am InterestedRequest A Callback
Car Rubbing Compound
Product Price: Rs 650 / PieceGet Best Price
Product Brochure
Product Details:
| Cut Level | Heavy Cut |
| Packaging Size | 1 Kg |
| Application Surface | Automotive Paint |
| Form | Paste |
| Pack Size | 500 g |
| Usage | Automotive |
| Application Method | DA Polisher, Rotary Machine, Hand |
| Brand | AIRAVATH |
| Usage/Application | CAR |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Yes! I am InterestedRequest A Callback